Spoločnosť pre plánované rodičovstvo

Členská organizácia International Planned Parenthood Federation (IPPF)

Choroby

Pohlavne prenosné choroby sú choroby, ktorými sa môžete nakaziť len pri pohlavnom styku s inou osobou. To znamená pri penetračnej súloži, keď sa mužský penis dostane do kontaktu s vašimi pohlavnými orgánmi. Ak máte viac ako jedného partnera, vystavujete sa väčšiemu riziku.

Ak ste sa už tomuto riziku vystavili a obávate sa toho, že máte prenosnú chorobu, je veľmi dôležité nechať sa vyšetriť lekárom. Postupne totiž môže mnoho, takmer väčšina pohlavných chorôb, poškodiť váš reprodukčný systém a dokonca spôsobiť sterilitu.

Pohlavné choroby majú na svedomí veľa utrpenia. Ak už u vás bola infekcia diagnostikovaná a lekár vám povie, aby ste na ňu upozornila svojho partnera (partnerov), je mimoriadne dôležité, aby ste to skutočne spravili. Inak vás môže partner opäť nakaziť a infikovať aj ďalšie osoby.

http://primar.sme.sk/c/4117305/pohlavne-choroby.html

Okrem ochorenia AIDS (syndróm získaného zlyhania imunity) sa väčšina pohlavných chorôb dá úplne vyliečiť. Samozrejme, len vtedy, ak sa liečba poriadne ukončí a vy budete dodržiavať všetky ďalšie opatrenia.

Výskyt pohlavných chorôb na Slovensku

%d blogerom sa páči toto: