Spoločnosť pre plánované rodičovstvo

Členská organizácia International Planned Parenthood Federation (IPPF)

On-line: Aký je sexuálny apetít Slovákov?

Poznáme výsledky ďalšieho internetového prieskumu o sexe Slovákov a Sloveniek. Účastníci tvrdia, že sú pri sexe voči sebe ohľaduplní a sledujú, či si milovanie užíva aj ich partner. Muži sa však ukazujú ešte starostlivejší (73% žien a 85% mužov). Za zvodné považujú muži reč tela a pohľad, ženy sa dajú zvábiť rečou tela, pohľadom a okúzli ich aj vôňa. Deväť z desiatich respondentov oboch pohlaví sa určite alebo aspoň občas túži milovať na neobvyklých miestach. Polovica mužov a 40 percent žien by sa radi milovali ešte častejšie. 65 percent mužov a 59 percent žien nie je úplne spokojných so svojím sexuálnym životom.

Predstieranie orgazmu
Vzácna zhoda medzi oboma pohlaviami panuje, pokiaľ ide o spokojnosť so sexuálnym životom. Bezvýhradne je s ním spokojných vyše 34 percent opýtaných, ďalších takmer 34 percent účastníkov pripúšťa, že sexuálny život by mohol byť aj kvalitnejší. Polovica žien priznala, že má skúsenosti s predstieraním orgazmu. Klasickú súlož praktizuje takmer 92 percent respondentov. S orálnym sexom má skúsenosti takmer 87 a s análnym 43 percent účastníkov prieskumu. K sadomasochistickým praktikám sa priznáva 8 percent. Vyše polovica respondentov diskutuje o sexe najčastejšie s kamarátmi, no ešte častejšie (70 %) vyhľadávajú informácie na webe.

Sex na prvom rande
Viac ako 50 percent žien a 40 percent mužov začína pohlavne žiť medzi šestnástym až osemnástym rokom života. So sexom na prvom rande by súhlasila približne každá desiata žena, u mužov by si dali povedať štyria z desiatich. Tri štvrtiny Sloveniek  a Slovákov považuje za dôležité, aby sa so svojím partnerom intímne poznali už pred svadbou. Približne 74 percent žien a 73 percent mužov je presvedčených, že dobré manželstvo či dlhodobý vzťah nemôžu existovať bez kvalitného sexu.

Škriepky s penisom
S erekciou u svojho partnera sú paradoxne spokojnejšie ženy. Až 49 percent mužov nie je úplne spokojných s kvalitou svojej erekcie. Veľmi podobne sa vyjadrili aj ženy, 41 percent z nich nie je úplne spokojných s kvalitou erekcie svojich partnerov. Takmer tretina mužov (32%) priznáva istú formu erektilnej dysfunkcie. 39 percent žien a 48 percent mužov sa vyjadrilo, že nie úplne tvrdý penis počas sexuálnej aktivity pre nich predstavuje problém.

Pri ťažkostiach s erekciou by necelá polovica mužov vyhľadala odborného lekára a tretina by hľadala pomoc na internete. Dve tretiny žien by svojmu partnerovi poradili, aby zašli k lekárovi. Štvrtina mužov má obavy z návštevy urológa a polovica ju považuje za bežné odborné vyšetrenie. V tomto prieskume až 56 percent nikdy nenavštívilo urologickú ambulanciu.

Prieskum sexuálneho života na Slovensku sa uskutočnil v septembri a októbri na internetových portáloch životného štýlu. Na 25 on-line otázok odpovedalo anonymne vyše 6 000 žien a 5 000 mužov. 

http://www.svet-komunikacie.sk/index.php?ID=8914

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: