Spoločnosť pre plánované rodičovstvo

Členská organizácia International Planned Parenthood Federation (IPPF)

Tlačová správa k Svetovému dňu AIDS

Na celom svete si 1.decembra pripomínajú ľudia Svetový deň AIDS ako symbol bola proti tejto zákernej chorobe. Podľa najnovšej správy UNAIDS žije na svete 33,4 milióna ľudí HIV nakazených ľudí, z toho 2,1 milióna detí. Na následky AIDS zomrelo vlani dva milióny ľudí.  Vlani sa nakazilo 2,1 milióna ľudí, z toho vysoký podiel detí do 15 rokov – 430.000. Každý deň sa vlani nakazilo asi 7.400 ľudí vírusom HIV, hoci už dávno poznáme spoľahlivý spôsob prevencie.

Hoci počet nakazených u nás je relatívne nízky, u našich susedov na Ukrajine je tendencia stúpajúca s najvyšším percentom nakazených ľudí v krajinách východnej Európy – 1,6%, čo znamená zhruba pol milióna nakazených, pričom 19 tisíc ľudí na následky AIDS už zomrelo.

Na Slovensku je registrovaných 260 HIV pozitívnych ľudí, pričom ich počet sa za 4 roky zdvojnásobil.  Napriek tomu je u nás nedostatočná osveta, čo iba posilňujú ideologické spory okolo modernej sexuálnej výchovy na školách.

Akcia k Svetovému dňu AIDS

Pri príležitosti Svetového dňa AIDS organizuje Klub sexuálneho zdravia za podpory SPR vzdelávacie podujatie 1.12. od 16.00 vo vestibule ŠD Mlyny. Súčasťou akcie budú zábavné súťaže o tematické vecné ceny, rozdávanie letákov o prevencii HIV/AIDS a už tradične kondómov ako účinnej prevencie proti tejto nebezpečnej chorobe. O 20.00 sa uskutoční tradičný sviečkový pochod k cintorínu v Slávičom údolí.

Akciu sponzoruje SPR a firma Pepino, viac informácií na http://www.rodicovstvo.sk.

 

Oľga Pietruchová, výkonná riaditeľka SPR
0905 872199

Bratislava, 30.11. 2009

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: